Jak donosi "Rzeczpospolita", nawet jednoosobowe firmy będą mogły liczyć na wsparcie z programu Rozwój Obszarów Wiejskich.

(...) Dotychczas nie jest gotowe potrzebne rozporządzenie ministra rolnictwa, choć pierwszy projekt powstał jeszcze w styczniu. (...) Wygląda jednak na to, że długi okres przygotowywania rozporządzenia został dobrze wykorzystany. Anna Cieślak pisze, że w najnowszej jego wersji pojawiło się kilka rozwiązań korzystnych dla mikrofirm. Chodzi o sposób obliczania liczby miejsc pracy, jakie mają powstać dzięki realizacji dotowanego projektu. Od przewidywanego zatrudnienia zależy wysokość grantu - od 100 tys. zl.do 300 tys. zl za więcej niż cztery miejsca pracy.

W poprzednim projekcie rozporządzania, jako zatrudniony nie był brany pod uwagę właściciel mikrofirmy. Samozatrudniajacy się nie mogli liczyć na dotacje. Teraz będzie to możliwe.Umożliwiono też rozpoczęcie projektu z dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

Z programu rolnego na wsparcie mikroprzedsiębiorstw działających na terenach wiejskich przeznaczono na lata 2007 - 2013 ponad 2 mld euro. Z pomocy ma skorzystać 27,3 tys. firm.

Źródło: Rzeczpospolita

Podobał się artykuł? Podziel się!