PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Miejsca pracy na wsi z PROW

Autor: farmer.pl/ PAP

Dodano: 01-12-2012 09:31

Tagi:

Pieniądze z budżetu UE na Podkarpaciu były wydawane m.in. na powstawanie miejsc pracy na wsi - głównie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).Jak powiedział dyrektor rzeszowskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Marek Ordyczyński, na Podkarpaciu z PROW-u wydano do tej pory ok. 200 mln zł, dzięki tej sumie powstało 2,5 tys. miejsc pracy.

- Rolnicy mogli otrzymać wsparcie w ramach dwóch filarów: po pierwsze na tworzenie mikroprzedsiębiorstw - wydaliśmy na ten cel 150 mln zł. Powstało ok. 1,8 tys. miejsc pracy; głównie w sektorze usług budowlanych oraz gastronomii - dodał.

Podkarpaccy rolnicy mogli otrzymać dofinansowanie z PROW-u także na tzw. różnicowanie w kierunki działalności nierolniczej. W regionie podpisano w ramach tego filaru 680 umów na łączną kwotę 50 mln zł. Utworzonych zostało z tych pieniędzy m.in. kilkanaście gospodarstw agroturystycznych.

Ordyczyński podkreślił, że w przyszłym roku w ramach PROW-u będą ogłaszane jeszcze dodatkowe nabory. - Z naszych symulacji wynika, że z pieniędzy, jakie pozostały do wydania utworzonych zostanie jeszcze 1,4 tys. miejsc pracy - zaznacz

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.81.223
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!