Program od samego początku budzi wiele emocji. Już teraz wiadomo, że chętnych nie będzie brakować. Ale właściciele małych firm muszą uzbroić się w cierpliwość.

Zofia Szalczyk, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – „Uruchomienie naboru z mikroprzedsiębiorstw szacuję, że będzie miało miejsce dopiero na początku przyszłego roku bowiem jest to działanie nakierunkwane na dużą ilość beneficjentów.”

O wsparcie od 100 do 300 tysięcy złotych będą mogły ubiegać się osoby, które prowadzą małe przedsiębiorstwo na terenie gminy wiejskiej lub miejsko-wiejskiej. Wysokość pomocy zależy od ilości miejsc pracy, które powstaną dzięki inwestycji.

Dla zatrudniających najwyżej dwie osoby jest to100 tysięcy złotych. Dwa razy tyle dostanie przedsiębiorca, który da pracę maksymalnie 4 osobom. 300 tysięcy złotych przysługuje, tym którzy przewidują zatrudnienie co najmniej 5 osób.

Agencja Restrukturyzacji ogłosi nabór wniosków jak tylko powstanie odpowiedni system informatyczny do ich sprawdzania.

Zofia Szalczyk, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – „Tu trzeba bardzo dokładnie określić to aby projekt realizowany przez mikroprzedsiębiorcę nie mógł być realizowany z innego programu na przykład regionalny program operacyjny.”

Przez dwa lata o wsparcie dla mikroprzedsiębiorstw nie mogą ubiegać osoby, które dostały dotacje z programu Kapitał Ludzki.

Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw

wysokość dotacji tys./ zł

100 – 1-2 miejsce pracy

200 – 3-4 miejsca pracy

300 – 5 miejsc pracy

Źródło: MRiRW
Źródło: Dorota Florczyk/Agrobiznes

Podobał się artykuł? Podziel się!