PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Minister Sawicki o PROW 2014-2020

Minister Sawicki o PROW 2014-2020

Jak powiedział minister Marek Sawicki, podczas konferencji prasowej, kwota, jaką będą mieli do wykorzystania polscy rolnicy i mieszkańcy wsi w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Polityki Spójności na lata 2014-2020 to ponad 43 mld euro.W skład tej sumy wchodzą: 32,9 mld euro ze środków unijnych, 4,9 mld euro ze środków krajowych oraz ponad 5,2 mld euro w ramach polityki spójności.Daje to ponad 43 mld euro do zainwestowania w rozwój gospodarstw, zwiększanie efektywności produkcji, a także poprawę standardów życia wszystkich mieszkańców wsi, gdyż obecnie wśród zamieszkujących obszary wiejskie tylko 30 proc. to rolnicy - zaznaczył szef resortu rolnictwa.Harmonogram wdrażania poszczególnych działań nowego PROW-u jest przygotowany, a jego szczegóły zostaną upublicznione w przyszłym tygodniu. Niemniej celem resortu rolnictwa jest uruchomienie jeszcze w II kwartale tego roku najważniejszych działań inwestycyjnych.

Minister zaapelował do wszystkich liderów wiejskich, aby informację na temat płatności bezpośrednich oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich rozpowszechniali wśród wszystkich rolników. Cen mleka i mięsa ministerstwo nie może ustalić, ale możemy wspólnie z organizacjami rolniczymi ułatwić polskim gospodarzom absorpcje ogromnych unijnych funduszy. Zamiast tracić czas na protesty rolą liderów rolniczych powinna być większa aktywność przy Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich.
Ci rolnicy, którzy szybciej sięgną po te środki oraz przebudują strukturę swojej produkcji dostosowując ją do nowej oferty płatności bezpośrednich i PROW, będą na rynku krajowym i europejskim bardziej konkurencyjni.

Wszystkie niewykorzystane środki z poprzedniej perspektywy budżetowej będą przekierowane na działanie „Ułatwianie startu młodym rolnikom".
Minister stwierdził, że trzeba wykorzystać zainteresowanie młodych produkcją rolną i zaspokoić potrzeby jak największej liczby młodych rolników.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (12)

 • airtolek 2015-01-29 15:22:53
  Harmonogram wdrażania poszczególnych działań nowego PROW-u jest przygotowany, a jego szczegóły zostaną upublicznione w przyszłym tygodniu A TYDZIEN SIE KONCZY panie SAWICKI !!!
 • wiola19 2015-01-26 09:30:10
  zus i tysiąc innych podatków po drodze
 • nikto 2015-01-26 08:49:37
  nie widzę powodu do huraoptymizmu nad PROW-em, wiele działań jest trudnych do przyjęcia np. rozpoczynanie działalności gospodarczej do hop do ZUS na pięć lat.... i po dotacji, bo pójdzie na składki... powodzenia z takimi założeniami.
 • Rolnik 2015-01-24 08:31:11
  Mogą dostać ale jego koleżcy Ministra Rolnictwa z PSL i Izb Rolniczych które mało co robią dla rolników tylko udają że coś robią a tak naprawdę my tych PSL owców z Izb rolniczych utrzymujemy płacąc 2% na Izby Rolnicze rocznie z podatku rolnego który jest przekazywany. Taki bajzel jaki panuje w ARiMR nigdy nie panował jak za PSL. Dość tym nierobom mówimy. Najlepszym Ministrem Rolnictwa dla rolników był Olejniczak któremu mogli by oni buty pucować
 • RR 2015-01-23 21:34:56
  Zaczynają się protesty to zaczyna robić w gacie. Niech ten (...) nie mydli oczu tymi dopłatami! Pięknie mówi ile można dostać, a w rzeczywistości i tak wszyscy nie mogą lub nie chcą skorzystać.
 • jan 2015-01-23 20:28:07
  minister rolnictwa już narobił pod siebie ze strachu ,że rolnicy upomną się o swoje
  Sawicki myślał tyko o sobie i swoich PSLowskich kolesiach ,którzy już się od niego zaczynają odwracać bo bieda i komornicy wkroczyli w ich zagrody.
 • wino 2015-01-23 19:00:34
  wydymać w dupę tego ministra lachociąg unii europejskiej
 • baca56 2015-01-23 17:08:35
  "Ci rolnicy, którzy szybciej sięgną po te środki oraz przebudują strukturę swojej produkcji dostosowując ją do nowej oferty płatności bezpośrednich i PROW, będą na rynku krajowym i europejskim bardziej konkurencyjni."
  Rolnicy mają dostosowywać swoją produkcję do rynku i konkurencyjności, a PROW jest tylko narzędziem, które ma w tym pomóc. Pan minister z właściwą sobie (i swojej partii) logiką odwraca kota ogonem, inaczej mówiąc stawia wóz przed końmi.
 • Cat 2015-01-23 16:52:46
  Większość Młodych Rolników to fikcja! dla kasy stary przepisuje gospodarstwo na młodego,a on robi za figuranta,bo jedno co go interesuje to jak stereo zapodać do C-360. Znam ja takich pseudo MR co poza widłami na niczym się nie znają.
  Chore państwo gdy pozwala się tak dymać,że na to bata nie ma?????.
 • zzz 2015-01-23 11:08:08
  jak się daliście dymac to oni to robili, chcieliście byc panami a oni zrobili was baranami a teraz martwcie się z czego spłacic kredyt i więcej nabijajcie za pole
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!