• Prawo

  Nawadnianie bez opłat za wodę?

  Poseł Bogdan Rzońca w swoim wystąpieniu sejmowym zwraca uwagę na potrzebę i możliwość zwolnienia rolników nawadniających pola z opłat za wodę, planowanych podczas nowelizacji ustawy Prawo wodne.

 • Dotacje i dopłaty

  Prezes ANR: grunty inwestycyjne do kupienia od zaraz

  Agencja Nieruchomości Rolnych dysponuje najbardziej zróżnicowanym zasobem gruntów pod inwestycje. W sumie do sprzedaży "od ręki" jest 100 tys. hektarów ziemi, w tym ok. 60 tys. ha w rejonie dużych miast - powiedział prezes ANR Leszek...

 • Finanse

  Na rolnictwo jest mniej niż było

  Na PROW 2014-2020 jest w cenach bieżących 4 mld euro mniej niż było w poprzednim okresie, natomiast w cenach stałych różnica ta sięga nawet 5 mld euro – wyliczyli prof. Andrzej Czyżewski i dr Sebastian Stępień z Uniwersytetu...

 • Dotacje i dopłaty

  Do dopłat rolnik młody przez 5 lat

  To na użytek dopłat bezpośrednich – bo rozporządzenie dotyczące PROW i premii na poddziałanie „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” nie jest jeszcze gotowe.

 • Dotacje i dopłaty

  Minister Sawicki o obniżonych dopłatach do materiału siewnego

  Minister Marek Sawicki przedstawił wyjaśnienie w związku z licznymi zapytaniami i kontrowersjami dotyczącymi wysokości stawek dopłaty do 1 ha gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany.

BAZA WIEDZY

Dopłaty zatwierdzone - czyli mieszanie w pustym

Mało ciekawa debata prowadzona w zasadzie tylko w sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, szybkie głosowania - i już jest gotowa ustawa określająca główne zasady wypłaty blisko połowy rolniczego dochodu do 2020 r.

Ferma - żywienie

Jaka pasza, takie wyniki

Tempo przyrostów tuczników, wykorzystanie paszy, a co za tym idzie opłacalność produkcji żywca wieprzowego, w ogromnej mierze zależy od tego, w jaki sposób zwierzęta są żywione.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

GIEŁDA MASZYN, POJAZDÓW, USŁUG

TU KUPISZ FARMERA

WASZYM ZDANIEM