Poniedziałek, 24 listopada 2014 r.
 • Dotacje i dopłaty

  Podlasie czeka na pomoc po ASF

  850 zł w ramach de minimis do ha zniszczonego przez dziki nie rozwiązuje naszych problemów – uważają rolnicy protestujący w Podlaskiem i składają do sejmowej Komisji Rolnictwa oraz Komisji Spraw Wewnętrznych wniosek o dezyderat w...

 • Przepisy i regulacje

  Jakie płatności do owcy i kozy?

  Rolnik posiadający 10 owiec czy 5 kóz mających ponad 12 miesięcy będzie w 2015 roku mógł wystąpić o płatność do tych zwierząt.

 • Przepisy i regulacje

  Jaka płatność do chmielu?

  Chmiel jest rośliną wymienioną w projekcie ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego jako ta, do której uprawy przysługuje płatność. Nie będzie ona jednak przysługiwać do każdej uprawy.

 • Przepisy i regulacje

  Jakie płatności do powierzchni upraw?

  Zgodnie z uregulowaniem przedstawionym w projekcie ustawy o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, od 2015 roku będą stosowane płatności związane do powierzchni upraw. Mają przysługiwać do określonych upraw w plonie...

 • Dotacje i dopłaty

  Apel o wnioski ws. rekompensat za pola zniszczone przez dziki

  Podlaska Izba Rolnicza zaapelowała w środę do tych rolników w regionie, którym dziki zniszczyły uprawy, a szkody zostały oszacowane przez komisje, by w biurach ARiMR składali wnioski o rekompensaty. Muszą to zrobić do 28 listopada.

BAZA WIEDZY

Ostatni taki dobry rok w dopłatach

Niby kwota na dopłaty należne za rok 2014 jest zbliżona do tej wypłaconej za płatności z 2013 r., ale przeciętny rolnik zauważa spadek dopłat, jakie otrzyma za kończący się rok.

AGROTECHNIKA

Przedsiębiorczość po węgiersku

Przedsiębiorczość rolników w Polsce i na Węgrzech. Czy da się porównać sytuację w krajach postsocjalistycznych, działających teraz w ramach Unii Europejskiej?

PARTNER SERWISU

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

GIEŁDA MASZYN, POJAZDÓW, USŁUG

TU KUPISZ FARMERA

WASZYM ZDANIEM