W 8 województwach: lubelskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, opolskim, pomorskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim planowany jest jeszcze jeden nabór wniosków na „Modernizację”.

Łączna szacowna kwota środków pozostających do wykorzystania w tych województwach to około 500 mln zł – wyliczyło Ministerstwo Rolnictwa i przestrzega: Należy podkreślić, że, ze względu na ograniczony budżet, liczba możliwych do sfinansowania w ramach tych naborów wniosków będzie znacznie mniejsza niż miało to miejsce we wcześniejszych naborach.

Tak jak już informowaliśmy, w wyniku wejścia w życie rozporządzenia ministra rolnictwa i rozwoju wsi z 18 stycznia 2013 r. w sprawie podziału środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013 (Dz. U. poz. 119), zwiększeniu uległy limity środków w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” określone dla poszczególnych województw.

Ministerstwo Rolnictwa wyliczyło kwoty, o które zostały zwiększone limity poszczególnych województw. Poniżej prezentujemy zawierającą je tabelę.

„W województwach, w których nieplanowane jest przeprowadzenie naboru, zwiększenie limitu o ww. kwoty pozwoli na sfinansowanie kolejnej grupy poprawnych wniosków złożonych w 2011 roku. W innych województwach, dzięki dodatkowym środkom możliwe będzie przeprowadzenie naboru” – wyjaśnia ministerstwo.

Informację o planowanych naborach PROW w 2013 roku podaliśmy wcześniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!