- 500 mln zł do wykorzystania będzie w tych województwach, gdzie nie ma nie zrealizowanych wniosków przez rolników z poprzednich naborów - powiedział Nalewajk. - W tych województwach zostanie ogłoszony nabór w marcu - mówił wicemnister. 

Jest to zgodne z tym, o czym wcześniej informował resort rolnictwa, a pisaliśmy o tym w informacji "Modernizacja" dla 3300 chętnych.

„W działaniu <Modernizacja gospodarstw rolnych> objętym Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 jest aktualnie planowane przeprowadzenie naborów wojewódzkich w województwach, w których ocenia się, że pozostaną wolne środki po rozpatrzeniu wniosków złożonych we wcześniejszych naborach. W chwili obecnej ocenia się, że wolne środki umożliwiające ogłoszenie nowego naboru będą w 8 województwach: lubelskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, opolskim, pomorskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim" - informowało Ministerstwo Rolnictwa.

Nalewajk mówił, że w pozostałych województwach będą rozpatrywane te wnioski o dofinansowanie w ramach działania "Modernizacja gospodarstw rolnych", które były już złożone przez rolników. Będą one realizowane aż do wyczerpania środków, które przypadały poszczególnym województwom. 


Podobał się artykuł? Podziel się!