PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Niskotowarowe oświadczenia

Trzy pierwsze płatności dostali wszyscy, dwie następne będą tylko dla tych, którzy rozliczyli się z ich wykorzystania. Mowa o dotacjach dla gospodarstw niskotowarowych. Z programu skorzystało już w sumie 170 tysięcy rolników.Agencja Restrukturyzacji wypłaciła im ponad miliard złotych. 105 tysięcy osób już w tym roku powinno złożyć oświadczenia o zrealizowaniu tak zwanych celów pośrednich zawartych w planie rozwoju gospodarstwa. Mają na to pół roku od otrzymania ostatniej raty płatności.

Grzegorz Kaczyński, ARiMR: jeżeli ktoś zrealizuje w ostatnim dniu tego 6-cio miesięcznego okresu to jeszcze ma 7 dni na to, aby złożyć stosowne oświadczenia.

Do tej pory do Agencji Restrukturyzacji wpłynęło ponad 60 tysięcy takich oświadczeń.

Grzegorz Kaczyński, ARiMR: spływają te oświadczenia one są rejestrowane i rozpatrywane i w niedługim czasie rolnicy zaczną otrzymywać stosowne informacje.

Ci, którzy spełnią wszystkie wymagania dostaną informację o kontynuowaniu płatności w IV i V roku. Ci, którzy nie złożą oświadczeń, lub nie spełnią choćby jednego zobowiązania dostaną decyzje o wstrzymaniu płatności.

Źródło: Agrobiznes/ Dorota Florczyk

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.162.165.158
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!