PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Nowy wniosek o przyznanie dopłat do materiału siewnego

Nowy wniosek o przyznanie dopłat do materiału siewnego

O 15 stycznia do 25 czerwca 2013 r. można ubiegać się o dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie. Trzeba pamiętać, że na nowy rok obowiązuje nowy wzór wniosku.Dopłaty te dotyczą materiału siewnego zbóż ozimych i jarych, roślin strączkowych, ziemniaka, mieszanek zbożowych i pastewnych - zakupionego i zużytego do siewu lub sadzenia w terminie od 15 lipca 2012 r. do 15 czerwca 2013 r.

Agencja Rynku Rolnego przypomina, że w 2013 r. obowiązuje nowy wzór wniosku o przyznanie dopłaty, który zamieszczamy poniżej tekstu.

Łączna kwota pomocy de minimis w rolnictwie przyznana (przez ARR, ARiMR, ANR oraz inne organy i instytucje) producentowi rolnemu w okresie 3 lat podatkowych (tj. w roku, w którym został złożony wniosek oraz w ciągu dwóch poprzedzających go lat podatkowych) nie może przekroczyć 7500 euro. Jeżeli poziom pomocy 7500 euro został przekroczony w wyniku przyznania dopłaty do materiału siewnego, należy bezzwłocznie poinformować o tym fakcie ARR. Brak przekazania informacji w powyższym zakresie może skutkować koniecznością zwrotu ostatniej przyznanej dopłaty w pełnej jej wysokości wraz z odsetkami - podaje ARR.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • xyz 2014-01-05 11:04:45
    Mógłbym otrzymać link lub chociaż informacje w którym miejscu szukać tego wniosku ? Nie moge znaleźć..
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.151.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!