PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ostatni dzień dla pszczelarzy

Kto nie złoży dzisiaj następna szanse będzie miał dopiero w przyszłym roku. Agencja Rynku Rolnego kończy przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy dla pszczelarzy.Szkolenia, zakup leków do zwalczania warrozy, najem lawet, wykonanie analiz jakości miodu oraz zakup pszczół to tylko niektóre cele, na jakie można się ubiegać o zwrot poniesionych wydatków.

Tadeusz Woszczyński, Wojewódzki Związek Pszczelarzy: - Trzeba dobrze policzyć, ile tych funduszy potrzeba, a więc trzeba zebrać od pszczelarzy ich potrzeby. Robert Pilichowski, Mazowiecki Związek Pszczelarzy: - Będziemy mogli sięgnąć po materiał, który nam wymiernie podwyższy wydajność z rodziny pszczelej, to każdy z nas będzie zadowolony z efektywnego wykorzystania tych pieniędzy.

Wsparcie na sezon 2007/2008 to część nowego trzyletniego programu.

Waldemar Sochaczewski, wiceprezes ARR: - Pieniądze nie są małe, one są porównywalne z poprzednim okresem. Łącznie mówimy o 50 mln zł, z czego 17 mln w każdym roku z tych trzech lat.

O zwrot poniesionych kosztów można występować jedynie grupowo. W zależności od rodzaju wsparcia mogą być to: organizacje i stowarzyszenia pszczelarzy, spółdzielnie pszczelarskie, grupy producenckie pszczelarzy, jednostki badawczo-rozwojowe zajmujące się problematyką, pszczelarską.

Wsparcie nie przysługuje jednostkom budżetowym oraz gospodarstwom pasiecznym, które są zarejestrowane jako tak zwany dział specjalny produkcji rolnej.

Źródło: Dorota Florczyk/Agrobiznes

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.92.173.9
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!