Do 31 maja rolnicy mogą poprawiać złożone wnioski  bez żadnych sankcji finansowych.

Ci, którzy nie złożą wniosków dziś, mają czas do 10 czerwca,  jednak w takim przypadku za każdy dzień roboczy opóźnienia należna wnioskodawcy wysokość dopłat będzie pomniejszana o 1 procent.

 - Nie mamy żadnych obaw. Jest dobrze – informuje zespół prasowy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. – Od 12 maja czekamy jeszcze na 350 tys. wniosków. W ostatnich dniach odbieraliśmy je średnio od około 100 tys. rolników dziennie.

Nie było większego zainteresowania składaniem wniosków przez Internet. Większość trafia tradycyjną drogą - pocztą albo bezpośrednio do biur ARiMR. Rolnicy mają w zasięgu ręki 314 biur powiatowych.

Wśród złożonych dotychczas wniosków ponad połowa dotyczy przyznania dopłat związanych z prowadzeniem działalności rolniczej w trudnych warunkach, np. na słabych glebach, są to tzw. płatności ONW.  Ponadto do ARiMR trafiło również 45,9 tys. wniosków o przyznanie wsparcia w ramach "Programu rolnośrodowiskowego". Z tej liczby ponad 7,7 tys. to wnioski rolników, którzy po raz pierwszy rozpoczynają w swoich gospodarstwach wdrażanie działań objętych takim wsparciem. Kolejne 38,2 tys. wniosków złożyli rolnicy, którzy już prowadzą działalność w ramach "Programu rolnośrodowiskowego" i będą ją kontynuować w następnym roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!