PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ostatni dzień składania wniosków o dopłaty po ASF

Ostatni dzień składania wniosków o dopłaty po ASF

Autor: MP

Dodano: 30-05-2014 12:38

Tagi:

Dziś upływa termin składania do ARR wniosków o udzielenie pomocy dla producentów wieprzowiny z obszaru objętego restrykcjami z powodu wykrycia ASF u dzików w Polsce.Stawka pomocy została określona na poziomie 35,7 euro na 100 kg masy tuszy, przy czym wsparcie dla zwierząt o masie tuszy powyżej 100 kg nie może przekroczyć tej kwoty.

Polska jest uprawniona do przyznawania pomocy w odniesieniu do świń o masie powyżej 50 kg oraz macior powyżej 160 kg. Wsparcie dotyczy zwierząt ubitych od 26 lutego 2014 r. do 25 maja 2014 r. Kwota pomocy zostanie przeliczona z euro na zł według kursu ustalonego przez EBC z ostatniego dnia kwietnia. Wnioski należy przesłać po dostawie świń do rzeźni, w terminie do 30 maja 2014 r.

Wypłata należnej kwoty pomocy finansowej nastąpi w terminie do 21 dni od daty wydania decyzji o przyznaniu pomocy, jednak nie później niż do 31 sierpnia 2014 r., na rachunek wnioskodawcy wskazany we wniosku.

W strefie z ograniczeniami dopłaty do skupu potrzebne są do końca roku – o to zabiega Ministerstwo Rolnictwa. Nie udało się uzyskać dopłat do prywatnego przechowywania.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.172.180
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!