Do programu „Owoce w szkole" na I semestr roku szkolnego 2011/2012 zgłosiło się ok. 9,4 tys. szkół podstawowych, o ok. 6 proc. więcej niż w poprzednim roku szkolnym), do których uczęszcza ok. 873 tys. dzieci z klas I-III (tj. ok. 7 proc. więcej niż w poprzednim roku szkolnym).

Dostawy owoców i warzyw do szkół podstawowych organizować będzie 109 dostawców, którzy uzyskali zatwierdzenie ARR.
Rok szkolny 2011/2012 jest trzecim rokiem, w którym realizowany jest program Wspólnej Polityki Rolnej „Owoce w szkole". Program ten uruchomiony przez Komisję Europejską od roku szkolnego 2009/2010 stworzony został jako jedno z priorytetowych działań KE zmierzających do poprawy stanu zdrowia i sposobu odżywiania dzieci. Program „Owoce w szkole" m.in. ma zachęcić dzieci do spożywania większych ilości owoców i warzyw, a tym samym przyczynić się do ukształtowania dobrych nawyków żywieniowych, które będą utrzymywały się w latach późniejszych.

Warunkiem realizacji dostaw owoców i warzyw dla uczniów klas I-III danej szkoły podstawowej jest zawarcie umowy na nieodpłatne dostawy owoców i warzyw, pomiędzy szkołą podstawową a zatwierdzonym dostawcą. Dzieciom uczestniczącym w programie udostępniane będą:
- świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki),
- świeże warzywa (marchew, papryka słodka, rzodkiewki),
- soki owocowe, warzywne oraz owocowo - warzywne.

Zatwierdzony dostawca zobowiązany jest do złożenia w OT ARR kopii umów zawartych ze szkołami podstawowymi w terminie do 30 września 2011 r.

W I semestrze roku szkolnego 2011/2012 owoce i warzywa będą udostępniane dzieciom klas I-III przez 9 wybranych tygodni od 10 października 2011 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!