Nowe rozporządzenie ma na celu wdrażanie nowego programu inwestycyjnego "Mój rynek", dzięki któremu ma powstać łącznie około 300 regionalnych targowisk. 

- W przypadku miejscowości i miast do 50 tys. mieszkańców przygotowane zostały stoiska zamknięte do sprzedaży produktów żywnościowych o odpowiednim standardzie i na tych stoiskach rolnicy będą mogli sprzedawać swoje produkty - informuje minister rolnictwa. Głównym warunkiem korzystania z programu jest to, że nie może być tam pośrednictwa – trzeba sprzedawać produkty przetworzone i wytworzone we własnym gospodarstwie i co najmniej przez 5 lat na tym rynku - taki jest wymóg tego programu wieloletniego, nie może pojawić się pośrednik.

- Mam nadzieję, że samorządy, które wielokrotnie dawały sygnał, że na uruchomienie tego programu czekają, teraz rzeczywiście, poprzez samorząd wojewódzki, bardzo szybko przystąpią do działań inwestycyjnych - dodał Sawicki.

Środki na nowe targowiska będą mogły być przyznawane w działaniu „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007—2013.

Podobał się artykuł? Podziel się!