Zgodnie z decyzją prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dr Dariusza Wojtasika, biura powiatowe ARiMR w całym kraju będą pracowały w najbliższą sobotę 12 maja br. w godzinach od 8.15 do 16.15, aby ułatwić rolnikom złożenie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2008 rok. Wniosek można również wysłać pocztą.

W nadchodzącym tygodniu wydłużony będzie czas pracy biur powiatowych. W dniach 12 i 13 maja br. biura powiatowe ARiMR będą czynne do godz. 22.00, natomiast w dniach 14 i 15 maja br. do momentu przyjęcia wniosku od ostatniego oczekującego rolnika.

Wiele biur powiatowych uruchomiło bądź uruchomi w najbliższych dniach dodatkowe punkty, w których oddelegowani pracownicy ARiMR będą przyjmowali wnioski od rolników. Wykaz biur i terminy ich otwarcia – zobacz.

Podstawowy termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich za 2007 r. mija w czwartek 15 maja 2008 r. Po tym terminie, jeszcze przez 25 dni roboczych, czyli do 9 czerwca rolnicy będą mogli składać wnioski o przyznanie płatności, ale już z sankcjami finansowymi. Należna rolnikowi dopłata będzie wtedy obniżona o 1% za każdy dzień spóźnienia.

Do 8 maja rolnicy złożyli ponad 800 tys. wniosków o płatności bezpośrednie. Liczba ta nie uwzględnia wniosków wysłanych pocztą.

Źródło: ARiMR

Podobał się artykuł? Podziel się!