PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Po 5 mln zł z PROW dla dwóch grup lokalnych w Lubuskiem

Autor: farmer.pl/PAP

Dodano: 01-02-2013 11:05

Tagi:

Po 5 mln zł otrzymają dwie lokalne grupy działania z woj. lubuskiego z dodatkowej transzy środków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. O pieniądze z tej puli ubiegało się sześć grup z regionu.Wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim podpisano aneksy do umów potwierdzające przyznanie środków. Pieniądze otrzyma Fundacja "Porozumienie Wzgórz Dalkowskich" oraz Stowarzyszenia "LGD Działaj z Nami".

- Środki w większości zostaną przeznaczone na rozwój turystyki, rekreacji i odpoczynku. Chcielibyśmy wesprzeć także centra pielgrzymkowe - Grodowiec i Jakubów, co prawda nie są one na terenie województwa lubuskiego, a dolnośląskiego, jednak wynika to z tego, że działamy na terenie dwóch województw - powiedział prezes Fundacji "Porozumienie Wzgórz Dalkowskich" Tadeusz Walkowiak.

Stowarzyszenie "LGD Działaj z Nami" działa na terenie 14 lubuskich gmin. Zajmuje się działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich i małych miast, aktywizacją ich mieszkańców oraz promocją walorów turystycznych.

- Każda złotówka włożona w tereny wiejskie jest bardzo dobrze wykorzystywana. Do każdej inicjatywy dołożona jest praca ludzi. Najciekawszym zjawiskiem na terenach wiejskich jest praca społeczna, prawdziwa inicjatywa oddolna. Ludzie mają szansę coś wymyślić, napisać projekt, zrealizować i zobaczyć efekt swojej pracy - powiedziała prezes Stowarzyszenia "LGD Działaj z Nami" Joanna Bagińska.

Nabór wniosków z dodatkowej puli dla grup lokalnych odbywał się w całej Polsce od 2 lipca do 31 lipca 2012 roku. Łącznie do rozdysponowania było ponad 343 mln zł.

W konkursie udział wzięły 154 lokalne grupy działania z całego kraju. Dofinansowanie otrzyma 80 z nich. Z Lubuskiego o te fundusze starało się sześć grup, akceptację uzyskały wnioski dwóch.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.189.255
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!