PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Polityka równych szans

Prawie siedem miliardów euro na rozwój mogą otrzymać polskie regiony w latach 2007-2013 w ramach funduszy strukturalnych oraz Funduszu Spójności. Drugie tyle może tam napłynąć poprzez prywatne inwestycjePRZEGLĄD PRASY: Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości koordynuje programy, w ramach których przedsiębiorcy mieliby dostawać dotacje.
W Sejmie odbyła się zorganizowana przez samorząd miasta Stalowa Wola oraz Instytut Sobieskiego debata na temat szans rozwoju biedniejszych części kraju. Z badań wynika, że zagraniczni inwestorzy najchętniej lokują swoje pieniądze w przedsięwzięciach realizowanych na Śląsku, Mazowszu i w Małopolsce. Podlasie, Lubelszczyzna oraz województwo świętokrzyskie zamykają ranking atrakcyjności inwestycyjnej regionów w 2007 r.

Warto wykorzystywać środki dostępne w ramach programów operacyjnych Innowacyjna Gospodarka, Kapitał Ludzki oraz Rozwój Polski Wschodniej.

Unijne środki w znacznej części ułatwiają budowanie dróg i sieci telekomunikacyjnych. Wiceminister rozwoju regionalnego Jerzy Kwieciński uważa, że szansą dla zacofanych regionów są inwestycje w sektor usług oraz w innowacje. - Należy też restrukturyzować silne na tych terenach rolnictwo - stwierdza Kwieciński.

Źródło: Parkiet

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.68.137
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!