PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Polscy rolnicy mają prawo do równych dopłat

Polscy rolnicy mają prawo do równych dopłat

Opozycja krytykuje projekt budżetu przedstawiony przez rząd.- Ten projekt nie nadaje się do użytku w czasach kryzysu – tak poseł Beata Szydło z PiS oceniła projekt budżetu przedstawiony na następny rok przez rząd.

- Polscy rolnicy mają takie samo prawo do dopłat jak rolnicy innych krajów – mówiła poseł i domagała się zwiększenia działań rządu w tym kierunku. – Kapitał ma narodowość i w Unii doskonale o tym wiedzą.

Zdaniem Beaty Szydło w budżecie nie zagwarantowano też potrzebnych środków na działania samorządów, a podatków lokalnych nie można w nieskończoność podnosić.

Projekt w imieniu Ruchu Palikota skrytykował też poseł Sławomir Kopyciński.

Uznał, że nie ma w nim żadnej próby ochrony przed kryzysem, a cały ciężar walki z nim mają wziąć na siebie podatnicy. Według posła, pieniądze przeznaczane na polską wieś są przejadane przez administrację. Jako „mistrzostwo świata” ocenił przewidywany koszt działalności ARiMR: budżet gwarantuje jej 1 mld 240 mln zł, podczas gdy na realizację działań przeznaczono tylko 1 mld 110 mln.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • całuj się sam... 2012-10-23 20:38:03
    Płatności bezpośrednie to budżet krajowy?
  • kissmy... 2012-10-23 20:27:34
    mistrzostwem świata wydaje się pominięcie kilkunastu miliardów złotych płatności bezpośrednich, jednak poseł jak poseł obiektywny być nie musi, ale już dziennikarz?!
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.68.137
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!