PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ponad 20 mln zł z PROW m.in. na budowę kanalizacji

Ponad 20 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich trafi na budowę sieci kanalizacyjnych, gospodarkę odpadami komunalnymi i przebudowę targowisk miejskich w woj. zachodniopomorskim. Dofinansowanie z unijnego programu otrzymało 27 inwestycji w województwie.Najwięcej z ponad 20 mln zł dofinasowania, ponad 17,5 mln zł, trafi na inwestycje wodno-kanalizacyjne. Chodzi przede wszystkim o budowę nowych sieci kanalizacyjnych. Największe z nich zrealizowano w gminach: Świeszyno, Będzino, Sianów i Wolin - wynika z informacji służb prasowych zachodniopomorskiego urzędu marszałkowskiego.

Prawie 3 mln zł na przebudowę istniejących targowisk przekazano miastu Szczecinek oraz gminom: Gościno i Rewal. Niemal 580 tys. zł pomocy na stworzenie systemu segregacji śmieci otrzymają m.in. gminy: Dobrzany, Suchań i Cedynia.

O dofinansowanie starało się 35 inwestycji, spośród nich wybrano 27. Wszystkie przedsięwzięcia dotyczą "podstawowych usług dla gospodarki i ludności wiejskiej" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).

Jak powiedział Łukasz Jucha z zachodniopomorskiego urzędu marszałkowskiego, z PROW na lata 2007-2013 w woj. zachodniopomorskim przyznano około 582 mln zł. Z tego 270 mln zł to środki przeznaczone na "podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej", ok. 210 mln zł już wydano z tej puli.

W poniedziałek, ogłoszono kolejny konkurs na dofinansowanie inwestycji w tej kategorii. Wnioski będzie można składać od 20 czerwca do 5 lipca br. - dodał Jucha.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.68.137
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!