Najwięcej z ponad 20 mln zł dofinasowania, ponad 17,5 mln zł, trafi na inwestycje wodno-kanalizacyjne. Chodzi przede wszystkim o budowę nowych sieci kanalizacyjnych. Największe z nich zrealizowano w gminach: Świeszyno, Będzino, Sianów i Wolin - wynika z informacji służb prasowych zachodniopomorskiego urzędu marszałkowskiego.

Prawie 3 mln zł na przebudowę istniejących targowisk przekazano miastu Szczecinek oraz gminom: Gościno i Rewal. Niemal 580 tys. zł pomocy na stworzenie systemu segregacji śmieci otrzymają m.in. gminy: Dobrzany, Suchań i Cedynia.

O dofinansowanie starało się 35 inwestycji, spośród nich wybrano 27. Wszystkie przedsięwzięcia dotyczą "podstawowych usług dla gospodarki i ludności wiejskiej" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).

Jak powiedział Łukasz Jucha z zachodniopomorskiego urzędu marszałkowskiego, z PROW na lata 2007-2013 w woj. zachodniopomorskim przyznano około 582 mln zł. Z tego 270 mln zł to środki przeznaczone na "podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej", ok. 210 mln zł już wydano z tej puli.

W poniedziałek, ogłoszono kolejny konkurs na dofinansowanie inwestycji w tej kategorii. Wnioski będzie można składać od 20 czerwca do 5 lipca br. - dodał Jucha.

Podobał się artykuł? Podziel się!