Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa trafiło w tym roku ponad 700 tys. wniosków o przyznanie tzw. dopłat ONW. Jest to specjalne wsparcie przeznaczona dla tych rolników, którzy prowadzą działalność na obszarach górskich lub w terenie o niekorzystnych warunkach gospodarowania. Od poniedziałku, 18 października, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ARiMR rozpoczęła realizację tych dopłat.

W ciągu dwóch pierwszych dni około 170 tys. rolników otrzymało już takie płatności. ARiMR przekazała na ich na konta bankowe ponad 200 milionów złotych. W pierwszej kolejności płatności ONW trafią do rolników poszkodowanych przez tegoroczne powodzie.

Niemal wszystkie 700 tys. takich wniosków złożonych wiosną przez rolników, zostało przez Agencję zweryfikowane, a blisko 500 tys. wnioskodawców otrzymało już z ARiMR decyzję przyznającą im dopłaty ONW.

Agencja zaplanowała realizację dopłaty ONW do końca 2010 r. Na konta bankowe beneficjentów w sumie zostanie przekazane około 1,1 miliarda zł z łącznej kwoty wsparcia wynoszącej około 1,3 miliarda zł. Pozostałe blisko 200 milionów złotych z dopłat ONW trafi do rolników na początku przyszłego roku.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!