PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ponad 5 mln zł dla rybaków

Autor: farmer.pl/PAP

Dodano: 02-02-2012 13:21

Tagi:

Krośnieńsko-Gubińska Grupa Rybacka w marcu ogłosi pierwszy konkurs na realizację zadań w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich. Do rozdysponowania przeznaczono ponad 5,3 mln zł z puli 12 mln zł, którymi dysponuje stowarzyszenie.Pieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego "Ryby" na lata 2007-13.

Konkurs rozpocznie się 12 marca i potrwa do 30 kwietnia. Unijne pieniądze są przeznaczone na wsparcie przedsięwzięć mających na celu rozwój lokalnych gospodarstw rybackich, agroturystycznych, rozwoju usług na rzecz społeczności zamieszkującej obszar działania Grupy Rybackiej oraz wszelkich innych działań podnoszących atrakcyjność tych terenów.

- Z tej formy wsparcia mogą korzystać wszelkie osoby fizyczne, prawne, instytucje i stowarzyszenia pod warunkiem, że będą realizować zadania wynikające z Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich i na jej terenie - powiedziała Katarzyna Sylwanowicz z biura KGGR.

KGGR zasięgiem swojego działania obejmuje siedem gmin powiatu krośnieńskiego położonego w środkowo-zachodniej części województwa lubuskiego tj.: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin - gmina miejska, Gubin - gmina wiejska, Krosno Odrzańskie i Maszewo. Obszar ten objęty jest Lokalną Strategią Rozwoju Obszarów Rybackich opracowaną przez stowarzyszenie.

Warunki hydrograficzne i małe skażenie terenu sprawiają, że obszar działania tej grupy ma dobre warunki do rozwoju sektora rybackiego.

Dominującym typem działalności rybackiej na tym obszarze jest chów i hodowla ryb, a także połowy gospodarcze i amatorskie. Podstawowym produktem lokalnym jest karp, odławia się także inne gatunki ryb: lin, szczupak, karaś złoty, okoń, sum europejski, płoć, pstrąg tęczowy.

Właściciele tamtejszych gospodarstw oferują wypoczynek w pięknych okolicach położonych wśród licznych lasów, malowniczo płynących rzek, jezior i stawów.

Oprócz familijnych atrakcji, domowego wypieku chleba, jazdy konnej, wypraw rowerowych i kajakowych, możemy zdecydować się na osobliwą wyprawę do farmy danieli w gospodarstwie prywatnym w Budachowie. Tereny łowieckie cieszą się uznaniem wśród krajowych i zagranicznych myśliwych, wody przyciągają wędkarzy.

Stowarzyszenie KGGR za priorytet działania postawiło sobie osiągnięcie trzech celów ogólnych: rozwój gospodarczy oraz poprawa konkurencyjności sektora rybackiego, wykorzystanie potencjału przyrodniczego i kulturowego dla rozwoju regionu i podniesienie poziomu życia mieszkańców.

Wszelkich informacji na temat wsparcia inicjatyw mieszkańców i pomocy w przygotowaniu projektów można uzyskać w biurze Grupy w Krośnie Odrzańskim przy ul. Bohaterów Wojska Polskiego 3. Można również skorzystać ze strony tej organizacji: www.kggr.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.196.110.222
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!