PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ponad 85 mln zł unijnych dotacji na odnowę i rozwój wsi

Autor: farmer.pl/PAP

Dodano: 28-07-2011 17:06

Tagi:

Ponad 85 mln zł unijnych dotacji na odnowę i rozwój w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) otrzymają gminy, instytucje kultury i organizacje pozarządowe z województwa małopolskiego - w sumie 249 podmiotów.W czwartek zarząd województwa zaakceptował listę podmiotów, które otrzymają dotacje.

- To program o wielkim znaczeniu dla Małopolski, który daje wielu miejscowościom szansę na realną poprawę jakości życia ich mieszkańców - ocenił członek zarządu województwa Stanisław Sorys. - Miejscowości i wsie będą ładniejsze i bardziej atrakcyjne również dla turystów - dodał.

Dofinansowanie zostanie przeznaczone na m.in. modernizacje szkół, nowe chodniki, boiska i kompleksy sportowe czy parkingi. Dzięki przyznanym pieniądzom tereny wokół zabytkowych kościołów będą mogły zostać uporządkowane i zagospodarowane, a niektóre miejscowości zyskają uliczne oświetlenie. Część pieniędzy zostanie też przeznaczona na budowę lokalnych ośrodków kultury i placów zabaw dla dzieci.

Jak podkreślają władze województwa, nabór wniosków na dofinansowanie w ramach działania: "Odnowa i rozwój wsi" cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Pieniądze zostały podzielone według kryteriów ustalonych przez resort rolnictwa, które uwzględniały m.in. poziom dochodów podatkowych danej gminy i wysokość bezrobocia.

Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 500 tys. zł (do 75 proc. wartości inwestycji).

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.68.137
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!