PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Prace nad WPR nabiorą tempa

Prace nad WPR nabiorą tempa

Autor: farmer.pl, Agnieszka Królak

Dodano: 26-10-2012 12:43

Tagi:

Prace nad WPR przyspieszą po szczycie ws. wieloletnich ram finansowych na lata 2014–2020 – zapowiedział Sofoclis Aletraris, cypryjski minister rolnictwa, zasobów naturalnych i środowiska.- Na kolejnym posiedzeniu Rady Ministrów ds. Rolnictwa i Rybołówstwa, które odbędzie się już po posiedzeniu Rady Europejskiej, poświęconemu wieloletnim ramom finansowym na okres 2014-2020, będziemy mieli jasny obraz co z budżetem oraz jakiej kwoty możemy oczekiwać odnoście WPR - powiedział Sofoclis Aletraris na konferencji prasowej podsumowującej posiedzenie Rady 22 października w Luksemburgu. Jak wyjaśniał, ze względu na posiedzenie ws. wieloletnich ram finansowych, Rada ministrów ds. rolnictwa została przesunięta z 17 na 28 listopada.

- Zarówno Parlament Europejski, jak i ministrowie, będą mieli jaśniejszy obraz sytuacji. Zazwyczaj nie podejmuje się ostatecznych decyzji, dopóki kwestie ekonomiczne nie są ustalone - powiedział. - Spodziewam się, ze prace nad WPR znacznie przyspieszą podczas posiedzenia Rady w listopadzie i do końca roku uda się ustalić częściowe ogólne podejście odnośnie WPR - dodał.

Posiedzenie Rady Ministrów ds. Rolnictwa i Rybołówstwa odbędzie się 28-29 listopada w Brukseli, z kolei specjalny szczyt Rady Europejskiej, poświęcony wieloletnim ramom finansowym na okres 2014-2020 - 22-23 listopada.

W wieloletnich ramach finansowych na okres 2014-2020 przedstawione zostaną priorytety budżetowe UE na ten okres. Negocjacje w ich sprawie rozpoczęły się w lipcu 2011 roku i powinny się zakończyć do grudnia 2012 roku. Dzięki temu ramy te będą mogły wejść w życie w 2014 roku, po tym jak przyjęte zostanie stosowne ustawodawstwo.

Stronami negocjacji w sprawie wieloletnich ram finansowych są Komisja Europejska, Rada i Parlament Europejski. Każda z tych instytucji we własny sposób uczestniczy w ich przyjęciu. Negocjacje prowadzone są w myśl zasady: „nic nie jest ustalone, dopóki nie jest ustalone wszystko".

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.240.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!