PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Prawie 74 mln zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

Przedstawiciele 139 samorządów z Podkarpacia otrzymali w środę promesy na prawie 74 mln zł. Pieniądze, które pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa, będą przeznaczona na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, m.in. na remonty dróg i mostów.Zdaniem wiceministra spraw wewnętrznych Stanisława Rakoczego, podkarpackie samorządy świetnie przygotowały dokumentację do inwestycji.

- Liczę, że te pieniądze pozwolą w znacznym stopniu poprawić infrastrukturę, która została zniszczona podczas powodzi w dwóch ostatnich latach. Wiem, że będą wydane dobrze i każdą złotówkę obejrzycie z dwóch stron zanim ją wydacie, bo tak samorządowcy mają w zwyczaju - dodał wiceminister, który wręczył samorządowcom promesy.

Dofinansowanie otrzyma w 139 samorządów z regionu, w tym: 119 gmin, 19 powiatów i samorząd województwa. Największą pomoc dostanie m.in.: gmina Pilzno - 2,3 mln zł, miasto Tarnobrzeg - 2 mln zł i powiat sanocki - 5,9 mln zł.

Jak powiedział prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz, 2 mln zł, które otrzyma miasto, zostanie przeznaczone na remont sześciu ulic i dwóch dróg wewnętrznych na osiedlu Miechocin. - Są już gotowe plany i harmonogramy, dlatego jak tylko zostaną podpisane stosowne dokumenty, będą ogłoszone przetargi - dodał.

Podkarpackie samorządy w latach 2010-2012 otrzymały na odbudowę zniszczeń promesy na ponad 450 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.240.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!