Podpisanie w ciągu dwóch dni rozporządzenia, od którego zależy uruchomienie działania PROW „modernizacja gospodarstw rolnych” zapowiedział we wtorek portalowi farmer.pl minister rolnictwa Wojciech Mojzesowicz. Minister podtrzymał również wcześniejsze deklaracje resortu, że rolnicy będą mogli składać wnioski o dofinansowanie modernizacji gospodarstw już na początku listopada. Pytany o termin uruchomienia innych działań PROW, jak np. „młody rolnik”, minister nie udzielił konkretnej odpowiedzi.

Jak informowaliśmy ostatnio, ministerialne rozporządzenia przed podpisem miały jeszcze uzyskać opinię Komitetu Rady Ministrów. Do wtorku takiej opinii nie uzyskały – dowiedzieliśmy się w Centrum Informacyjnym Rządu.

Obsługą wniosków i wypłatami ma się zająć Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – największa agencja płatnicza w Europie. Do tego potrzebuje akredytacji Ministerstwa Finansów, której jak dotąd nie uzyskała. Dostanie ją po pozytywnej opinii audytora. Tymczasem audyt w ARiMR, prowadzony przez firmę KPMG nadal trwa. I nie udało nam się ustalić, kiedy się zakończy.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!