Uruchomienie kolejnych działań w ramach PROW 2007-2013 jeszcze w październiku zapowiedział w ub. tygodniu Henryk Kowalczyk, wiceminister rolnictwa. Jak zaznaczył, termin rozpoczęcia przyjmowania wniosków przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zależy od uzyskania przez nią akredytacji od Ministerstwa Finansów. Wiceminister zapowiedział również, że do końca roku ruszą kolejne działania PROW: wspieranie młodego rolnika, różnicowanie działalności na wsi, wsparcie przetwórstwa rolnego.

Tak naprawdę uruchomienie wyczekiwanych przez rolników działań w ramach PROW zależy od wejścia w życie ministerialnych rozporządzeń. Jak tymczasem ustaliliśmy, te nadal czekają na podpis szefa resortu rolnictwa. Kiedy zostaną podpisane? - "Najpóźniej do końca przyszłego tygodnia" - zapewnia nas Dariusz Mamiński z biura prasowego resortu.

Decyzje mają dotyczyć działań w ramach PROW 2007 - 2013: ułatwienie startu młodym rolnikom, modernizacji gospodarstw rolnych, różnicowania działalności na wsi i tworzenia wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej. Zapowiedzi wiceministra Kowalczyka dalej potwierdza biuro prasowe ministerstwa, nabór wniosków dla dwóch pierwszych działań powinien ruszyć w październiku natomiast pozostałych można spodziewać się na przełomie października i listopada. Jak narazie ministerstwo twardo stoi przy swoim, ale czy terminy, które podało sa naprawdę realne? 

Źródło: Farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!