Oferta finansowania dotyczy wszystkich maszyn marki Väderstad, wiodącego w skali globalnej producenta maszyn do uprawy i siewu.

Maszyny i urządzenia to jeden z filarów rozwoju i modernizacji gospodarstw rolnych w Polsce, a tym samym - czynnik wpływający na osiągnięcie długofalowej przewagi konkurencyjnej sektora agro. Istotną rolę w tym kontekście odgrywają unijne programy wsparcia finansowego dla rolnictwa.

W ramach oferty Väderstad Finance dostępna jest szeroka paleta instrumentów finansowych, która umożliwia klientom skorzystanie z dotacji w ramach obecnej i kolejnej edycji PROW. W zależności od stopnia realizacji biznesplanu związanego z rozwojem parku maszynowego, uzyskać można m.in. pożyczkę z dotacją lub pod dotację. Inwestycje w środki trwałe, objęte preferencyjnym finansowaniem i dodatkową dopłatą producenta, dotyczyć mogą wszystkich działań, które wchodzą w skład PROW.

Nowy model finansowania inwestycji obejmuje swoim zakresem wszystkich autoryzowanych dealerów marki Väderstad w całej Polsce. 

- Wahania cen płodów rolnych i sezonowość sprzedaży to kluczowe elementy, które w dużym stopniu wpływają na kondycję i płynność finansową sektora agro. Cykl produkcyjny gospodarstwa i zależności ekonomiczne rzutują na możliwość dokonywania inwestycji nawet przez gospodarstwa o dużym, kilkuset hektarowym areale - komentuje Marcin Hałaj, Dyrektor Rozwoju Biznesu Agro, RLPL.

Oferta Väderstad Finance obejmuje sezonowość spłat rat dostosowaną do profilu gospodarstwa, a także możliwość finansowania podatku VAT na cały okres.

- Fakt posiadania własnej, autoryzowanej sieci finansowania inwestycji to niewątpliwy wyróżnik oferty Väderstad, a zarazem kolejny krok milowy w rozwoju naszej spółki. Jesteśmy pewni naszych maszyn i metod rozwoju, dlatego jako pierwszy i jeden z nielicznych dostawców maszyn z tego segmentu, zaoferowaliśmy swoim klientom również dwuletnią gwarancję na wszystkie produkty - powiedział Piotr Osiński, Dyrektor Generalny firmy Väderstad.

Podobał się artykuł? Podziel się!