(…) Chodzi o 13,2 mld euro, które Polska wieś dostaje z budżetu na lata 2007 – 2013 w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Nie ma pisemnej zgody Komisji Europejskiej na przedłużenie umowy dla ARiMR – poinformował Mariusz Safin z unijnej Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich.

(…) Jak dowiedziała się Rzeczpospolita, KE postawiła pewne warunki. Będzie wypłacała pieniądze tylko na programy akredytowane w całości, czyli te, które mają systemy informatyczne zbudowane.

komunikat ARiMR

Autor: arimr

Opis: Nie tak dawno ARiMR infomowała na swoich stronach internetowych, że KE udzieliła jej akredytacji. Teraz okazało się, że wypłaty pieniędzy są zagrożone (na zdjęciu - komunikat ARiMR sprzed miesi??ca).

(…) Agencja ma raportować do KE o postępach w pracach nad wdrażaniem kolejnych działań PROW. Jeżeli postępy będą słabe Bruksela wstrzyma dotacje dla polskich rolników – informuje Rzeczpospolita.

(…) ARiMR może realizować wypłaty z tytułu ONW, rent strukturalnych, programów rolnośrodowiskowych, wspierania gospodarstw niskotowarowych, zalesiania gruntów i premii dla młodych rolników.

Agencja powinna realizować w sumie ponad 20 działań z nowego PROW 2007 – 2013.

Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!