PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Rośliny strączkowe z dopłatą i jako obszar proekologiczny

Rośliny strączkowe z dopłatą i jako obszar proekologiczny

Stosowane obecnie dopłaty do upraw strączkowych i motylkowatych w ramach wsparcia specjalnego będą wypłacane także w 2014 roku. Rolnicy uprawiający te rośliny będą mogli zaliczyć je do wymaganych obszarów proekologicznych.Jak powiedziała podczas obrad sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi dyrektor departamentu MRiRW Joanna Czapla, Komisja Europejska zapowiada utrzymanie dopłat do upraw strączkowych i motylkowatych w ramach wsparcia specjalnego.

- Z zapowiedzi Komisji wynika, iż będziemy mogli stosować wsparcie specjalne również w 2014 roku – zapowiedziała Joanna Czapla. - Przewidujemy kontynuację wsparcia na rośliny strączkowe.

Aktualnie został też przyjęty projekt rozporządzenia, w którym rośliny te będą kwalifikowały się w nowej WPR jako EFA, czyli obszary proekologiczne wliczone w przewidywane wyłączenia od 3 do 7 proc. obszaru w ramach planowanego  zazielenienia.

Jako obszary proekologiczne EFA będą mogły być traktowane również międzyplony oraz obszary, na których są realizowane programy rolnośrodowiskowe – zapowiedziała dyrektor.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.97.221
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!