PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Rusza pomoc m.in. na biogazownie

Rusza pomoc m.in. na biogazownie

Od początku II półrocza rusza pomoc dla prosumenta. Jak zapewnia NFOŚiGW, program będzie atrakcyjny dla rolników.- Ideą prosumenta jest produkcja energii na potrzeby własne oraz odsprzedaż nadwyżek do sieci – informuje Witold Maziarz, rzecznik prasowy NFOŚiGW. - Ponadto otwiera się możliwość jej produkcji i handlu, bez potrzeby powoływania spółki (tworzenia osobowości prawnej pozwalającej na tego rodzaju operacje).Obecnie tylko na takich warunkach rolnik mógł produkować energię na sprzedaż. Zawyrokuję stwierdzenie, że  to idealna sytuacja dla wielu rolników, którzy  dysponując terenem mogą z powodzeniem korzystać z dofinansowania w ramach programu PROSUMENT.

Nabór wniosków rusza już niedługo.

- Fundusz zapowiada, że pierwsze wnioski będzie można składać już  na początku drugiego półrocza – mówi Wiktor Maziarz. - Fundusz planuje współpracę z klientami indywidualnymi (dla ich wygody) poprzez wybrany w drodze przetargu bank lub konsorcjum, poprzez zainteresowane samorządy, które wyrażą chęć współpracy z Funduszem oraz poprzez właściwe terenowo fundusze wojewódzkie ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Do klienta należeć będzie wybór drogi dofinansowania.  Oprócz wielu mikroinstalacji czerpiących lub produkujących energię z OZE podkreślę małe biogazownie, które szczególnie mogą zainteresować rolników.

Szczegóły programu poniżej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • malorolny 2014-04-15 07:51:02
    trwa marnowanie pieniedzy ktore mozna by wydac bardzie efektywnie byle sprzedac projekt i wydac pieniadze nad efektem koncowym nikt sie nie zastanawia !!!a biogazownie jak byly tak sa niedochodowe caly czas trzeba w nie dotowac mamy przyklady z calej polski!!
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 23.20.240.193
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!