Rzecznik prasowy Solidarnej Polski, poseł Patryk Jaki opublikował stanowisko w sprawie kary Komisji Europejskiej za nieprawidłowości przy wydatkowaniu funduszy unijnych dla polskich rolników.

„W opinii Solidarnej Polski jest to kolejny dowód wskazujący na nieudolność rządów PO-PSL - czytamy. - Skandalem jest brak należytej kontroli systemu identyfikacji działek rolnych przez administrację rządową, którą D. Tusk rozbudował do granic absurdu.

Należy przypomnieć, że to już kolejna sytuacja, w której Komisja Europejska pozbawia Polskę środków unijnych. W styczniu tego roku, Komisja miała wątpliwości dotyczące systemu kontroli i procedur zamówień publicznych, skutkiem czego Polska niemal straciła 4 miliardy euro na budowę infrastruktury drogowej. Ponadto to kolejny cios w polskich rolników spowodowany nieudolnością rządu PO-PSL. Nasi rolnicy od kilku miesięcy zmagają się z niskimi cenami zboża i rzepaku. Jak tak dalej pójdzie to nie będziemy mieli rolnictwa, ale za to będą zegarki i Pendolino.

SP będzie domagała się sejmowej debaty w tej sprawie” – podano w komunikacie.

Podobał się artykuł? Podziel się!