PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Spotkanie z ARiMR

O pracach nad wdrożeniem PROW rozmawiano podczas spotkania, na które minister Wojciech Mojzesowicz zaprosił we wtorek do ministerstwa członków Kierownictwa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz dyrektorów oddziałów terenowych i kierowników biur powiatowych. W spotkaniu uczestniczył również sekretarz stanu Henryk Kowalczyk.Omawiano stan przygotowań Agencji do wypłat płatności bezpośrednich oraz zaawansowanie prac nad wdrożeniem PROW 2007–2013. Dyrektorzy i kierownicy wskazywali na wady w funkcjonowaniu systemu informatycznego oraz brak niektórych uregulowań prawnych i organizacyjnych.

Na zakończenie spotkania minister Wojciech Mojzesowicz stwierdził, że opóźnienia są duże i w związku z tym istnieje konieczność przygotowania przez ARiMR dokumentu będącego bilansem otwarcia. „ Bilans powinien zawierać wszystkie informacje dotyczące zaniechań i zaniedbań występujących w Agencji oraz we współpracujących z nią departamentach ministerstwa” – podkreślił minister.
W związku z zaistniałą sytuacją minister W. Mojzesowicz upoważnił sekretarza stanu Henryka Kowalczyka oraz prezesa ARiMR Leszka Droździela do przedstawienia informacji o powstałych w Agencji opóźnieniach oraz wynikających z nich problemach na konferencji prasowej.

Źródło: MRiRW

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.97.221
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!