PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Stan klęski żywiołowej w związku z ASF jest zbędny

Stan klęski żywiołowej w związku z ASF jest zbędny

Autor: MP

Dodano: 16-12-2014 16:01

Tagi:

Ogłoszenie stanu klęski żywiołowej na Podlasiu nie byłoby ani zasadne, ani potrzebne – uważa MAC.Jak rząd zamierza rozwiązać problemy wywołane ASF i zapobiec ich zwiększaniu?

Komisje: Administracji i Cyfryzacji, Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Spraw Wewnętrznych spotkały się dziś na wspólnym posiedzeniu zwołanym w efekcie „braku reakcji rządu na wniosek rolników oraz Wojewody Podlaskiego odnośnie wprowadzenia przez Radę Ministrów stanu klęski żywiołowej na wskazanych obszarach województwa podlaskiego w związku z afrykańskim pomorem świń i szkodami wyrządzonymi przez zwierzynę łowną oraz wypłaty należnych rekompensat dla rolników”.

Stanisław Huskowski, wiceminister administracji i cyfryzacji, stwierdził, że rząd zmienił rozporządzenie dotyczące zadań ARiMR, umożliwiając jej wypłaty odszkodowania.

Zdaniem MAC, nie zostały wyczerpane przesłanki, które mogą spowodować, że na Podlasiu potrzebny jest stan klęski żywiołowej. Nie można mówić o szkodzie w mieniu w wielkich rozmiarach, nie ma skutków zagrażających mieniu czy życiu wielu osób. W czym miałby pomóc stan klęski żywiołowej? W żaden sposób nie zwiększa on możliwości odszkodowawczych. Powoduje inne zorganizowanie i inny zakres odpowiedzialności organów państwa i ograniczenia wolności dla obywateli. Nie ma puli pieniędzy, która byłaby dostępna po ogłoszeniu stanu klęski – ogłoszenie tego stanu nie byłoby zasadne ani pomocne - mówił Huskowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • A. Krzak 2014-12-17 19:19:23
    Jest to stan zaniechania, zaniedbania, indolencji organów państwa. Zwierzyna łowna jest własnością skarbu państwa i to jest logiczne, że właściciel odpowiada za szkody wyrządzone obywatelom tego państwa.
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.68.137
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!