PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Szmulewicz fałszował sprawozdania KRIR?

Szmulewicz fałszował sprawozdania KRIR?

Autor: farmer.pl/MP

Dodano: 23-05-2013 13:00

Tagi:

Kolejna odsłona konfliktu KRIZ i ZRKiOR. Władysław Serafin zapowiada złożenie do prokuratury zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez Wiktora Szmulewicza.„Wiktor Szmulewicz Prezes KRIR. Członek Rady Naczelnej PSL. Jest podejrzany o fałszowanie sprawozdań Krajowej Rady Izb Rolniczych. Z rozliczania dotacji na działalność międzynarodową w COPA – COGECA (szczegóły zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przedstawię w dniu 23 maja o godzinie 13:00 na specjalnej konferencji prasowej)” – taka informacja podpisana przez Władysława Serafina znalazła się dziś na stronie internetowej kółek rolniczych.

„Informatorami Rzeczpospolitej są agenci SB i ludzie którzy, w życiu publicznym mają kłopoty z prawem” – pisze poza tym i przytacza argumenty.

„W związku z wydarzeniami, które publikuje Rzeczpospolita jeszcze raz oświadczam, iż jako Prezes Związku ponoszę odpowiedzialność materialną za wszelkie zobowiązania Związku. Zatem fakt angażowania moich prywatnych pieniędzy jest bezsporny i zgodny z prawem, gdyż większość zobowiązań Związku byłaby wyegzekwowana z mojego prywatnego majątku w ramach odpowiedzialności skarbowej. Fakt tych operacji finansowych był i jest znany członkom kierownictwa Związku i wszystkim Ministrom Rolnictwa, jak również wszystkim „donosicielom”, „informatorom” - czytamy.

„Rewelacje Pana Włodarczyka, Banasiaka, Sobczaka, Kozaka i Szmulewicza są intrygą wewnątrz Związku jak i mają służyć do rozrywek wewnętrznych PSL. Nie mam nic wspólnego z grami politycznymi elit PSL. Ale mam pytanie co dalej z Elewarem….?” – napisał Serafin i zakończył: „Mógłbym pozwać Rzeczpospolitą do sądu za te kłamstwa. Pewnie starczyłoby na długi Kołek, ale decyzji jeszcze nie podjąłem”.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (4)

 • wład 2013-06-06 09:15:49
  W Polsce słowa "bóg-honor-ojczyzna" zawsze wyłącznie na sztandarach.
 • ukasz 2013-05-24 12:14:39
  marność a w tej marności jeszcze większa marność
 • jach 2013-05-24 09:36:51
  Z wyjaśnień pana Serafina jasno wynika, że ZRKiOR to jego prywatny folwark a nie jakiś tam Związek organizacji rolników dbający o ich interesy na forum UE. I wara wszystkim od jego własności!!
 • rolnik członek KIR 2013-05-23 18:25:37
  Elewarem Rządzi Śmietanko jak Sawicki wróci to Śmietanko wraca do Elewaru
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.97.221
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!