Srodze zawiedli się ci rolnicy, którzy nabrali nadziei po styczniowych zapowiedziach ministra Stanisława Kalemby, iż przyjrzy się możliwości ogłoszenia jeszcze jednego naboru wniosków na działanie „Ułatwianie startu młodym rolnikom”. Okazuje się, że pozostałe z tego działania środki - 28 mln euro - trafiły na pomoc dla tych, których dotknęły tegoroczne nawałnice i inne niekorzystne zjawiska atmosferyczne.

- W związku z tym, że to akurat waszej redakcji obecnie urzędujący minister rolnictwa Stanisław Kalemba - w dniu 07.01.2013r. nałgał obietnic przenoszenia środków na ww. program i wszczęcie naborów wniosków w II półroczu 2013r.  co  w świetle uchwały podjętej przez Komitet monitorujący na posiedzeniu w dniu 20-21.06.2013r., gdzie nie tylko nie dodano żadnych nowych środków na to działanie, ale zabrano z tego działania na inne cele 28 mln EUR, okazało się kolejnym jego bezczelnym kłamstwem, podpartym bezczelnie szczerym, do bólu, wyznaniem kolejnego oszusta - podsekretarza stanu w MRiRW Zofii Szalczyk z PSL tłumaczącej w załączniku do uchwały nr 82 (podpisanej przez nią z upoważnienia ministra Stanisława Kalemby z PSL, w jego imieniu), że ogłaszanie nowego naboru na to działanie "jest niezasadne" - a trzeba przypomnieć, że w 2011 roku na portalu, przy okazji ówczesnego naboru zapowiadaliście nabór na to działanie w 2012 roku, z czego oczywiście też nic nie wyszło, ale wówczas to były kłamstwa poprzedników obecnego kierownika resortu - to może poczujecie się zobowiązani dopytać tych oszustów, dlaczego nieustannie okłamują i rolników i Was, dziennikarzy?- zaalarmował czytelnik.

Poczuliśmy się zobowiązani, choć okłamani już nie tak bardzo – wszak minister nie obiecywał naboru, a tylko mówił o „szukaniu środków” i rozważaniu możliwości naboru. „Ułatwiania startu młodym” nie było też w wykazie naborów przewidzianych w 2013 r. Takie informacje przekazywaliśmy czytelnikom.