Aby dostać unijne dotacje do gruntów rolnych, trzeba poprawnie wypełnić wniosek i dostarczyć go do Agencji Restrukturyzacji. Rolnicy mogą zrobić to osobiście, albo wysłać pocztą.

Cezary Deptuła, Sławno: - jeżeli rolnik wypełnia to, nie jest do końca pewny, że jest dobrze. Tutaj to ktoś sprawdzi od ręki i, albo sam sobie poprawi, albo zabierze do domu i zrobi korektę.

Obaw jest wiele, bo wypełnianie dokumentów nie jest proste. A najczęstszy błąd, jaki popełniają rolnicy, to przepisanie dokumentów sprzed roku.

Robert Dobosz, ARiMR Radom: - wraz z wnioskiem, który dotarł do rolnika, jest instrukcja, z którą należałoby się zapoznać i według tej instrukcji wypełnić wniosek obszarowy.

Cezary Deptuła, Sławno: - dla mnie, dla rolnika to powinno być prostsze … Wszyscy rolnicy zgodnie przyznają, że tym razem na wypełnienie dokumentów musieli poświęcić więcej czasu niż poprzednio.

Teresa Jabłonka, Zatopolice: - może więcej rubryk do wypełnienia, więcej danych, ale jak się usiądzie, to można zrobić go jednak.

Przypominamy, że 15 maja mija podstawowy termin ubiegania się o dopłaty bezpośrednie. Wszystkie powiatowe biura Agencji Restrukturyzacji pracują dziś do godziny 22.00. Jutro będą otwarte do ostatniego klienta.

Źródło: Dorota Florczyk/Agrobiznes

Podobał się artykuł? Podziel się!