W budżecie województwa mazowieckiego zarezerwowano na ten cel w 2008 roku 3,4 mln zł.

Urząd marszałkowski woj. mazowieckiego co roku ogłasza konkurs, w ramach którego organizacje pozarządowe z Mazowsza mogą ubiegać się o dofinansowanie działań kulturalnych. W tym roku pierwszy nabór - na zadania realizowane od 16 marca do 31 lipca - trwać będzie do 15álutego; drugi nabór potrwa do 30 maja (na zadania realizowane od 1 sierpnia do 20 grudnia).

Pomoc finansową można uzyskać m.in. na organizację festiwali, wystaw artystycznych, warsztatów, plenerów, aátakże konferencji i konkursów.

W 2007 roku dofinansowanych zostało 430 projektów za 3,3 mln zł. Były to m.in.: III Międzynarodowy Festiwal "Musica Sacra", XV Międzynarodowy Festiwal "Sztuka Ulicy", XXII Międzynarodowy Katolicki Festiwal Filmów i Multimediów Niepokalanów 2007 i VII Letni Festiwal Pieśni Kompozytorów Polskich.

Oferty należy składać osobiście lub listownie w sekretariacie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Wzór formularza oferty oraz szczegółowy regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej www.mazovia.pl.

Źródło: PAP

Podobał się artykuł? Podziel się!