W związku z licznie pojawiającymi się błędami we wnioskach o płatności bezpośrednie w 2008 r. uprzejmie informujemy, że:

1. Wnioski o płatności bezpośrednie za 2008 r. wypełniamy inaczej niż w poprzednim roku. Rolnicy muszą zwrócić uwagę na instrukcję wypełniania wniosków lub zgłosić się o pomoc do doradcy ODR; by nie popełniać błędów , które skutkować będą sankcjami.

2. Doradcy pomagający wypełniać rolnikom wnioski nie mogą korzystać z szablonów z 2007 r. gdyż spowoduje to błędne wypełnienie wniosków.

3. Centrum Doradztwa Rolniczego w Radomiu przygotowało i udostępniło bezpłatnie na Agroportalu ODR aplikację ułatwiającą wypełnianie wniosków na 2008 r.

4. Rolnicy otrzymali wnioski częściowo wypełnione ( jeżeli składali wnioski w 2007r.), co ułatwi im wypełnianie wniosków.

5. W razie wątpliwości rolnicy powinni zwrócić się o pomoc do doradców z ODR. Doradcy zostali przeszkolenie z nowych zasad wypełniania wniosków . Szkolenia dla doradców nadal trwają i będą prowadzone również w najbliższych dniach.

Szczegółowe wyjaśnienia dotyczące wypełniania wniosków

Źródło: MRiRW

Podobał się artykuł? Podziel się!