Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa szacuje, że do 22 lutego wydała decyzje w sprawie przyznania płatności bezpośrednich na rzecz 1,066 mln rolników, a do końca lutego wyda ich łącznie 1,2 mln . W ten sposób decyzje otrzyma 88,8 proc. z 1,351 mln rolników, którzy wnioskowali o płatności w ubiegłym roku. 

Z tego grona oczywiście nie wszyscy mogą liczyć na pieniądze. Część rolników zrezygnowała sama, części odmówiono płatności, a część rolników... została spadkodawcami.  

„Do 22 lutego br. dla 1,7 tysiąca rolników wydano decyzje o umorzeniu postępowania ze względu na wycofanie wniosku o przyznanie płatności, a dla 386 rolników zostały wydane decyzje odmawiające przyznania płatności bezpośrednich. W przypadku 3 142 rolników ze względu na zgon wnioskodawcy postępowania administracyjne zostały zawieszone (nie zakończone postępowania o nabycie spadku)” – napisał redakcji Zbigniew Roragiewicz, p.o. zastępcy dyrektora biura prasowego ARiMR

Jak poinformowała agencja, do końca lutego 2017 r. ARiMR wypłaci 11,078 mld zł, włączając w to już kwoty wypłacone w formie zaliczek do końca listopada.   

>>> Czytaj też: Tempo wypłat płatności bezpośrednich delikatnie przyśpieszyło

Podobał się artykuł? Podziel się!