Poseł Jan Ziobro z Klubu Parlamentarnego Sprawiedliwa Polska złożył w Sejmie „oświadczenie w sprawie finansowania przez Unię Europejską walki z wirusem ebola kosztem pieniędzy przeznaczonych dla rolników”.

Poseł przyznaje, że wirus ebola jest bardzo groźny, a jego zwalczanie jest ważne i należy popierać wszelkie działania organizacji międzynarodowych, które dążą do zduszenia epidemii.

 „Unia Europejska także planuje przekazać spore środki na walkę z ebolą – pisze poseł. - Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że środki mają zostać odebrane europejskim rolnikom, w tym polskim.

Nie możemy się zgadzać, aby środki finansowe na walkę z wirusem ebola były zabierane z funduszy przeznaczonych na wspólną politykę rolną. Takie działanie jest szkodliwe przede wszystkim dla polskich rolników. W związku z kryzysem gospodarczym i ograniczeniem eksportu za naszą wschodnią granicę rolnicy są w ciężkiej sytuacji. Odebranie im znaczącej części dotacji (mówi się nawet o 1 mld euro) może spowodować jeszcze większą zapaść w polskim rolnictwie.

W związku z powyższym apeluję do wszystkich polskich posłów do Parlamentu Europejskiego o zablokowanie przesunięć pieniędzy w budżecie Unii Europejskiej z rolnictwa na walkę z wirusem ebola."

Podobał się artykuł? Podziel się!