Jak udało się nam dowiedzieć szczególne niezadowolenie rolników wzbudził sposób przyjmowania wniosków. Przyjęto znacznie więcej wniosków niż możliwości ich pozytywnego rozpatrzenia i dofinansowania. Naraziło to wielu rolników na zbędne koszty przygotowania wniosków, które i tak zostały później odrzucone ze wglądu na brak środków.

- Uważamy, że istnieje potrzeba zapewnienia rolnikom z naszego regionu takiego poziomu dofinansowania działania, aby wnioski o przyznanie pomocy spełniające wymagane kryteria zostały pozytywnie załatwione. W chwili obecnej ilość środków finansowych przeznaczonych na działanie ,,Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej’’ nie pokrywa się z rzeczywistym zapotrzebowaniem – mówi Jan Hejchel, prezes Warmińsko – Mazurskiej Izby Rolniczej.

Szczególnie, że jak zaznacza prezes WMIR minister rolnictwa na jednym z wcześniejszych spotkań z rolnikami Warmii i Mazur zapewnił, że środki będą zabezpieczone i w razie konieczności zostaną przesunięte niewykorzystane fundusze z innych działań.

Podobał się artykuł? Podziel się!