Agencja restrukturyzacji otworzy swoje drzwi dla wszystkich, którzy chcą skorzystać z tego programu, piątego czerwca.

Dariusz Wojtasik, prezes ARiMR: - wnioski będzie można składać w Oddziałach Regionalnych osobiście lub za pośrednictwem pełnomocnika.

Na przygotowanie wniosku i zebranie wszystkich załączników zostało już niewiele czasu.

Dariusz Wojtasik, prezes ARiMR: - każdy z rolników może wejść na stronę internetową i tam znaleźć wszystkie niezbędne informacje do przygotowania i wypełnienia wniosku.

Jeżeli to nie wystarczy, o pomoc można zwrócić się do Ośrodka Doradztwa rolniczego lub Izb Rolniczych. Przy wypełnianiu wniosku szczególnie należy zwrócić uwagę na kilka elementów.

Monika Kmiecik: - główne elementy są takie, żeby wypełnic wszystkie pola i podpisać się.

Wraz z wnioskiem należy złożyć trzy wymagane załączniki. Są to: kopia dowodu osobistego, ekonomiczny plan operacji oraz zaświadczenie o podleganiu pod ubezpieczenie w KRUS-e. Ich nie złożenie może oznaczać odrzucenie wniosku. Program wszedł ze sporym opóźnieniem, dlatego rolnicy mogą rozpocząć inwestycje już w dniu złożenia wniosku.

Ogółem na pierwszy nabór wniosków w tym działaniu przeznaczono ponad 200 mln zł. Największe limity ustalono dla województw mazowieckiego i lubelskiego, najniższe przyznano rolnikom z Lubuskiego oraz Opolszczyzny.

Źródło: Dorota Florczyk/Agrobiznes

Podobał się artykuł? Podziel się!