PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Wspieranie innowacyjności Polski wschodniej

171,2 mln zł przeznaczono na dotacje z UE na wspieranie innowacji w pięciu regionach korzystających z programu Rozwój Polski Wschodniej. W czwartek Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła konkurs na projekty. Można je składać do 31 stycznia 2012 r.Wyższe uczelnie, samorządy oraz przedsiębiorcy i fundacje rozwoju regionalnego z województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego mogą zdobyć pieniądze na budowę obiektów służących badaniom naukowym, infrastruktury zaplecza badawczo-rozwojowego w przedsiębiorstwach.

Minimalna wartość projektu, który ma szanse uzyskać unijne dofinansowanie w obecnym konkursie, to 12 mln zł.

Jak poinformował rzecznik Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) Miłosz Marczuk, dotychczas podpisano 50 umów na wspieranie innowacji z programu Rozwój Polski Wschodniej. Wartość dotacji to ponad 1,3 mld zł. Dotychczas PARP wypłaciła już blisko 800 mln zł tych dotacji (dane PARP na 31 października 2011 r.). Powstają parki naukowo-technologiczne, przygotowywane są tereny dla inwestorów, wyposażane są laboratoria naukowo-badawcze, inkubatory nowych technologii.

Cały budżet na wspieranie innowacji w programie Rozwój Polski Wschodniej na lata 2007-2013 to blisko 461,9 mln euro.

Wśród dotychczas realizowanych projektów, które dostały unijne wsparcie z tego programu na inwestycje innowacyjne, są np. w Podlaskiem: Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, Park Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach, Podlaski Park Przemysłowy w Czarnej Białostockiej, przygotowane tereny inwestycyjne w Zambrowie oraz Kolnie.

W 2011 roku, po konkursie przeprowadzonym w 2010 roku, dotacje na innowacje otrzymały: gmina Lublin na uzbrojenie terenów w strefie ekonomicznej w Felinie (II etap), gmina Krosno (Podkarpackie) na przygotowanie terenów inwestycyjnych oraz - na taki sam cel - miasto Łańcut (Podkarpackie). Łączna wartość dotacji wyniosła 55,3 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.183.183
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!