PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Za dwa tygodnie decyzja o środkach na „Modernizację”

Za dwa tygodnie decyzja o środkach na „Modernizację”

W ciągu dwóch tygodni powinna zapaść decyzja o przesunięciu dodatkowych pieniędzy na wsparcie w ramach kilku działań PROW 2007-2013, o które Polska wnioskowała w połowie kwietnia. Ministerstwo Rolnictwa zamierza utworzyć przy ODR „zespoły konsultacyjne”, pomagające rolnikom w wypełnianiu wniosków składanych do ARiMR.Taką informację przekazał wczoraj minister rolnictwa Marek Sawicki.

Jak informuje ARiMR, wczoraj podczas spotkania w ARiMR Sawicki powiedział, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni spodziewa się decyzji o przesunięciu środków na działania: "Modernizacja gospodarstw rolnych", "Odnowa i rozwój wsi" i " Przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku wystąpienia klęsk żywiołowych oraz wprowadzenie odpowiednich działań zapobiegawczych". To pozwoli na objęcie pomocą większej liczby wnioskodawców, niż wynikało to z wcześniej przyznanych limitów finansowych na udzielenie takiej pomocy. 

Wydanie decyzji w tej sprawie opóźnia się. 

Poinformowano też o zamiarze powołania „zespołów konsultacyjnych”. „Mają one powstać w najbliższym czasie w każdym województwie w oparciu o pracowników terenowych Ośrodków Doradztwa Rolniczego – informuje ARiMR. - Idee tego przedsięwzięcia przedstawiła wiceminister Zofia Szalczyk. Chodzi o to, aby rolnik, który otrzymał wezwanie z ARiMR do uzupełnienia braków we wniosku i nie wie jak to zrobić, mógł udać się do miejscowego ODR i tam uzyskać pomoc od specjalistów.”

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (1)

  • elo 2014-06-04 10:00:59
    Jak jakaś akcja na wczoraj to ODR zawsze pod ręką, a poza tym to ministerstwo raczej nie pamięta.....
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.68.137
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!