Zwiększenie wartości dodanej dla podstawowej produkcji rolnej i leśnej to nowa nazwa programu, który ma pomóc firmom, które zajmują się skupem czy przetwarzaniem artykułów rolnych.

Dariusz Wojtasik, prezes ARiMR: - jeżeli chodzi o formularze, na stronach internetowych ARiMr są projekty wniosków i każdy z potencjalnych beneficjentów może skorzystać ,zapoznać się i przystąpić w tej chwili do przygotowania wniosku.

Maksymalna wysokość pomocy dla jednego przedsiębiorstwa to 20 mln zł. Nie może być ona jednak mniejsza niż 100 tys. zł.

Dariusz Wojtasik, prezes ARiMR: - w ramach tego działania potencjalni beneficjenci będą mogli otrzymać dofinansowanie do projektów między 25 a 50 proc. Najwyższy zwrot przysługuje tym firmom, które mają podpisane umowy długoterminowe z grupami producenckimi albo same działają w formie takiej grupy.

Najniższy zaś dużym zakładom, które zatrudniają do 750 osób lub mają obrót do 200 mln euro.

Edyta Wieczorkiewicz, ARiMR: - są to takie koszty: jak np. budowa budynków, zakupy maszyn, urządzeń, aparatury pomiarowej, czyli wszystko co służy rozwojowi danego zakładu.

Wnioski przetwórcy będą mogli składać prawdopodobnie pod koniec kwietnia. Dokładny termin zostanie ogłoszony lada dzień.

Źródło: Dorota Florczyk/Agrobiznes

Podobał się artykuł? Podziel się!