PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Jak poprzedni Sejm procedował nad sprawami ważnymi dla rolników?

Jak poprzedni Sejm procedował nad sprawami ważnymi dla rolników? Poprzedni Sejm przyjął wiele wadliwych ustaw. Fot. Fotolia

Ustawy: o kształtowaniu ustroju rolnego i rzekomo dopuszczająca sprzedaż bezpośrednią były procedowane wadliwie – wytknął wczoraj w Sejmie minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.



Jak poprzedni Sejm decydował o sprawach ważnych dla rolników? Przypomniał to wczoraj obecny minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, wytykając obecnej opozycji, że kiedy miała większość w Sejmie, nie przejmowała się zbytnio późną porą obrad czy wrzucaniem dziesiątek poprawek do ustaw wątpliwego autorstwa.

Minister zabrał głos, kiedy posłowie PO domagali się przerwy i  głosowania imiennego nad projektem ustawy o zmianie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym – z  zamiarem niedopuszczenia do przegłosowania tej nowelizacji.

- Panie Marszałku! Ja mam prośbę, aby sekretariat czy Biuro Legislacyjne zrobiło sprawozdanie z posiedzenia komisji rolnictwa w ubiegłej kadencji, kiedy to jednego dnia przynoszono 30 poprawek niemających nic wspólnego z ustawą… - mówił Krzysztof Jurgiel.

Ministrowi rolnictwa przerwały upominające głosy z sali:

- Nie na temat.

- Ale o co teraz chodzi?

Minister kontynuował jednak:

- …a po nocnych negocjacjach w kancelarii premiera następnych 30 poprawek, które całkowicie zmieniały obraz ustawy.

Poseł Ewa Kopacz miała inne wspomnienia: - Bzdura totalna.

A poseł Agnieszka Pomaska zatroszczyła się: - I co, podobało się wam?

Minister jednak dokończył:

- Albo wrzucano poprawki w nocy, kiedy to wprowadzono podatek ryczałtowy dochodowy dotyczący sprzedaży bezpośredniej do ustawy, która nie może funkcjonować.

- Pan był wtedy szefem komisji – przypomniała sobie poseł Agnieszka Pomaska, a poseł Krystyna Pawłowicz skonstatowała: - Taka praktyka Sejmu.

- Tak że jest wniosek przeciwny. I zastanówcie się panowie, po co zakłócacie obrady Sejmu. Pracujcie – dokończył minister Jurgiel swoją wypowiedź.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (8)

 • panna 2015-12-24 14:58:16
  Rolnik niema się co dziwić prezes przy okrągłym stole tez siedział a teraz wszystko neguje cóż taki dziwak ten stary kawaler .
 • kissmy... 2015-12-24 09:07:49
  pisać prawo od nowa chciała tylko Pani Ogórek i jakoś wyborcom się to nie spodobało, a teraz się podoba? mam nadzieję, że ustawy o sprzedaży detalicznej PiS nie będzie teraz opóźniał
 • maxi 2015-12-23 22:07:41
  Niech UE uzna Nas za niewiarygodnych i cofnie dopłaty i te swoje markety i towary z Polski niech też wycofa
 • 1q 2015-12-23 17:27:57
  Pan minister jest od realizacji a nie od dywagacji. Jak był przewodniczącym komisji to mógł dywagować. Teraz to morda w kubeł i dopłaty rozdysponować a nie bawić się w posła. Za chwilę UE uzna nas za niewiarygodnych i cofnie dopłaty, dziadek minister pójdzie na emeryturę a my jak zwykle. Nad nowelą do ustawy niech pracują posłowie i eksperci. Proszę przypomnieć panu ministrowi, że nadzoruje władzę wykonawczą. PROW i bieżące tematy leżą odłogiem. Jeden marketingowiec od jabłek, drugi mędrzec sejmowy a ministra jak nie było tak nie ma.
 • arszczecin 2015-12-23 16:57:13
  Ty, rolnik. Przesledz jeszcze raz te ubiegłe komisje. Po jakiejś wymianie zdań jurgiel powiedział ze bez sensu te kłótnie, zrobimy nową ustawę w Nowym sejmie
 • Rolnik z woj. dolnośląskiego 2015-12-23 16:52:32
  Pan poseł Jurgiel w VII kadencji Sejmu RP piastował funkcję przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi i jak mi wiadomo - a śledziłem dokładnie przebieg prac tej Komisji nad projektem ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego - nie tylko nie miał uwag do proponowanych zapisów, ale wyglądało na to, że jest zadowolony ze swoich umiejętności godzenia róźnych opcji reprezentowanych przez kluby poselskie, w tym jeszcze z uczestnictwem SLD ( np. poseł Ajchler). Byli tam również posłowie PiS,. Dziwi mnie obecnie jego postawa krytycznie odnosząca się do tamtych ustaleń. To zaprzeczanie samemu sobie. Czy w tej sytuacji można Pana ministra uważać za wiarygodnego? Łatwo jest dzisiaj zwalać winę na kogoś, ale jeśli samemu w tym się uczestniczyło,to cóż można o tym sądzić?
 • kop 2015-12-23 15:30:31
  chop, aleś ty przebiegły. robisz hop?
 • chop 2015-12-23 12:25:33
  Jurgiel sprawy wsi ma gdzieś.Jemu prezes kazał obalić wszystko co do tej pory zrobiła PO,bez względu czy było to dobre czy złe.Rolnicy chcą jasnej sytuacji w gospodarce,dopłat,godnego życia,a jurgiel nie wie jak sobie z tym poradzić ,więc razem z kolegami próbują na siłę stworzyć wroga na którego można będzie zegnać winę za swoją nieudolność
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.183.183
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!