Dotychczas bank miał w swojej ofercie jedynie kredyt obrotowy kierowany do producentów roślin. Nowy produkt dostosowany został do potrzeb producentów mięsa, charakteryzujących się krótkimi cyklami produkcyjnymi  i regularnymi wpływami na konto (miesięczne lub kwartalne).

Nowy kredyt obrotowy w rachunku bieżącym jest bardzo atrakcyjny dla klientów: bank pobiera odsetki tylko za wykorzystaną kwotę kredytu. Prowizja za udzielenie kredytu wynosi 1,5%, a marża 4,5%. Kredyt udzielany jest bez zabezpieczeń na okres do 60 miesięcy i w maksymalnej kwocie 150 tys. zł. Po udzieleniu kredytu przez bank, klient spłaca go wpływami uzyskiwanymi po każdym cyklu produkcyjnym i tym samym odnawia linię kredytową do pierwotnej wysokości.

- Panująca obecnie dobra koniunktura w branży mięsnej, wysokie ceny skupu mleka oraz pozytywne prognozy rynkowe dla produkcji zwierzęcej, skłoniły nas do rozszerzenia istniejącej oferty i modyfikacji portfela – wyjaśnia Mateusz Twaróg, dyrektor departamentu Agro - Od kilku lat uważnie śledzimy nastroje na rynku rolno-spożywczym. Staramy się reagować na wszelkie potrzeby naszych klientów, wyprzedzić konkurencję i sprostać panującym nastrojom w branży rolnej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!