PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Kredyt w okresie oczekiwania na płatności bezpośrednie

Kredyt w okresie oczekiwania na płatności bezpośrednie fot. Fotolia

W przyjętym 1 lutego br. przez Radę Ministrów rozporządzeniu zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań ARiMR, zaakceptowane zostało utworzenie nowej, preferencyjnej linii kredytowej. Będzie to forma kredytu z dopłatami ze środków będących w dyspozycji ARiMR, na finansowanie bieżącej działalności związanej z prowadzeniem gospodarstwa rolnego - poinformowało MRiRW.Jak podaje ministerstwo rolnictwa oprocentowanie maksymalnie sześciomiesięcznych kredytów obrotowych finansowane będzie w całości przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Producent rolny ponosić będzie koszty prowizji. Spłata kredytu udzielanego w kwotach należnych jednolitych płatności obszarowych za 2015 r., pomniejszonych o kwoty otrzymanych zaliczek, następować będzie z otrzymanych płatności bezpośrednich - podaje w komunikacie MRiRW.

Kredyty będą udzielane w formule pomocy de minimis w rolnictwie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (16)

 • rolnik6666 2016-02-04 10:09:58
  miałem kupić sobie opryskiwacz nowy -widać trzeba będzie do holandii do roboty jechać żeby na niego zarobić
 • pp 2016-02-04 10:07:21
  a co jak dopłaty spłyną następnego dnia po otrzymaniu kredytu?? to 2% za jeden dzień czyli RSO 720% pomyślcie rolnicy to już Provident tańszy!!!!
 • Hannka 2016-02-04 09:38:04
  Rolnicy zabrać wam dopłaty do gleby. Chodowac swinie po 2 zł byki po 4 zł.
 • anty. 2016-02-03 20:41:36
  Owszem zgadzam się że po tym roku będziemy mogli ocenić jak ta ekipa działa. Szkoda tylko że odbija się to na ludziach którzy tak na kasę czekają, a tym bardziej przy tak ciężkim dla większości roku. Nie dość że posucha była jak szlak i ludzie mało co zebrali to wielu liczyło na ceny i zdecydowali się przechowywać a tu wtopa. I jak tu się nie wku...ać .
 • małorolny 2016-02-03 20:08:12
  Co do poprzedniej ekipy to nie sądzę że by chodziło o złe działanie systemu, ale wystarczy spojrzeć na aktualnego ministra rolnictwa jak się zachowuje i co robi .Wyznacznikiem tego co jest przyczyną takiego opóźnienia w wypłacie pieniędzy, będą wypłaty dopłat za obecny rok na na jesieni 2016r.
  Zobaczymy jakie będą wówczas tłumaczenia.
 • małorolny 2016-02-03 20:00:06
  @anty i to jest powód dla którego uważam że partie nie powinny być finansowane z budżetu, ale ze składek sympatyków danej partii.
  Gdyby "ZSL" czy jak ich nazywasz lub inne ugrupowania nie dostały dofinansowania z budżetu państwa, a tylko musiały by się utrzymywać ze składek.
  Czy nie motywowało by to ich do solidnej pracy o swój elektorat, czyli o "pieniądze". !!!
 • anty. 2016-02-03 19:12:57
  john. trochę przesadziłeś chociaż za rudym ....m też nie przepadam. Ale faktem jest że zawaliła poprzednia ekipa i chodzi o system. Podobnie buło z informatyzacją w MSW , wiem bo znajomy robił poprawki w systemie po firmie która wzięła w h.j złotówek ale to doiero wyjdzie co tam namodzili. A " PSL " sorry ZSL bo PSL to był PSL PIAST. Ale wracając do tematu ZSL wypioł się na nas jak zobaczyli że wieś na nich nie zagłosuje i nam pokazali zresztą już nie pierwszy raz za kogo nas mają. Zastanawia mnie tylko jedno , bo chcą nam teraz dać kredyty na poczet dopłat bez odsetek ale musimy pokryć koszt prowizji. Kto nam zwróci za ta prowizję? Może były pan minister który nazwał nas Frajerami.
 • małorolny 2016-02-03 17:53:58
  @normal nie interesuje mnie kto za kim jest jego prywatna sprawa, ale mam dość czytania na różnych forach pierdół nie popartych żadnym logicznym uzasadnieniem.
  Można mówić że "2+2 =5", ale trzeba chociaż spróbować to uzasadnić z czego to wynika.!!!
  Każdy ma prawo do wypowiedzi, ale nie każdy powinien to robić.
 • zielony krasnal 2016-02-03 17:47:57
  Nie ma JPO, ONW, rolnośrodowiskowych, itd. i nie będzie! Władza zajęta jest lizaniem d....y szamanowi z Torunia .Na wiosnę chłopki zajmą się pracami polowymi i nie będą protestować.A dopłaty może w czerwcu a może w grudniu? Zawsze można sprzedać kit,że system nie działa lub że poprzednicy coś zrypali.
 • normal 2016-02-03 17:41:19
  To jest katastrofa że takie matoly jak John mogą się wypowiadać na forum, w takich przypadkach jest za PiS, ciąć wolność słowa ....
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.162.165.158
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!