PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

1,2 mld zł na kredyty preferencyjne od miesiąca w bankach

1,2 mld zł na kredyty preferencyjne od miesiąca w bankach

Autor: farmer.pl/MP

Dodano: 18-05-2012 12:24

Tagi:

Dodatkowe środki na kredyty preferencyjne w drugiej połowie kwietnia trafiły do banków – zapewnia Ministerstwo Rolnictwa.Rolnicy narzekają na małe środki finansowe, które nie pozwalają bankom przyznawać kredytów preferencyjnych. Zapewniano o przekazaniu dodatkowych pieniędzy, tymczasem kredytów nadal nie ma – alarmowali rolnicy.

Z pytaniem o uruchomienie dodatkowych kredytów zwróciliśmy się do Ministerstwa Rolnictwa.

W wyniku wprowadzonych w planie finansowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na 2012r., zmian zwiększających wydatki na dopłaty do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na sfinansowanie części kosztów inwestycji i częściową spłatę kapitału kredytów na realizację inwestycji w gospodarstwach rolnych w wyniku których Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dokonał w II połowie kwietnia br. zwiększenia wysokości akcji preferencyjnych kredytów inwestycyjnych o 1,2 mld zł – zapewnia Ministerstwo Rolnictwa.

Jak informuje biuro prasowe, środki otrzymały wszystkie współpracujące z ARiMR banki: Powyższe środki zostały podzielone pomiędzy banki współpracujące z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, tj.:

- Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.,

- SGB-Bank S.A.,

- Bank Polskiej Spółdzielczości S.A,

- ING Bank Śląski S.A.,

- Bank Zachodni WBK S.A.,

- PEKAO S.A.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (6)

 • marek 2012-05-19 14:21:20
  forsą rządzą ci co w krótkich portkach po boisku za piłką biegają w te stadiony kasa poszła . Ktoś powiedział ze to dla ducha więc pytanie kiedy dostanie wieś żeby jeden z drugim miał po czym gonić za tą piłką głodny to chyba nie da rady .
 • snickers_2005 2012-05-18 22:20:38
  Nawet jak gdzieś parę groszy było to po znajomości ludzie wzięli i nawet nie było echa o jakichkolwiek pieniądzach:/ Na modernizację chlewni biorę komercyjny:(
 • 49491 2012-05-18 16:48:11
  kredytów nie ma, zakup ziemi mi zaproponowali niby na 7,5%

  szkoda gadać bo jak pobrać podatki to nie ma problemu a jak wywiązać się z zobowiązań państwa wobec rolnika to już nie bardzo
 • ukasz 2012-05-18 15:14:08
  stale byscie na kredytach zyli a rpbic to nie ma komu zuławiak juz czas jedz na wczasy robole za ciebie obrobią
 • żuławiak 2012-05-18 13:45:40
  Dokładnie w moim banku dla dwóch osób starczyło kredytów, ja 24ha ziemi kupuje i mi komercyjny zaproponowana ok 9% PO CO TA PROPAGANDA,ZE SPRZĘTEM TO JAKOŚ TAM BĘDZIE ALE ZIEMIA USTAWĘ KTOŚ WPROWADZIŁ O NIERUCHOMOŚCIACH, A W PRZECIWNYM KIERUNKU FINANSOWANIE I PO CO TO KOMU.
 • pawel 2012-05-18 12:47:16
  Po co ta propaganda jak pieniedzy na kredyty nie ma? starczylo na zeszloroczne wnioski i gdzieniegdzie na troche tegorocznych...
  A co z kredytami kleskowymi?
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!