PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Bezpieczne gospodarstwo to sukces

Autor: farmer.pl/MP

Dodano: 03-07-2013 11:23

Tagi:

Spiętrzenie sezonowych prac niesie zwiększone zagrożenie wypadkami – przypomina KRUS.980 gospodarstw uczestniczy w tegorocznej XI edycji Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2013 w kategorii gospodarstw indywidualnych.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem, komisje wizytujące gospodarstwa sprawdzają przede wszystkim stopień występowania zagrożeń wypadkowych, ale również oceniają estetykę gospodarstw oraz wykonane przez ich właścicieli udogodnienia zwiększające bezpieczeństwo pracy.

Ustalono już listę laureatów etapu wojewódzkiego. Te gospodarstwa będą w lipcu wizytowane przez Centralną Komisję Konkursową, powołaną przez prezesa KRUS.

KRUS przypomina: Warto, by nie tylko rolnicy uczestniczący w dorocznym konkursie o miano najbezpieczniejszego poświęcili trochę czasu na dokonanie przeglądu całego gospodarstwa i na bieżące usuwanie zagrożeń, które mogą stać się przyczyną wypadku przy pracy. Każdy natomiast uczestnik konkursu, który poczyni starania, aby zmniejszyć ryzyko zagrożenia wypadkami podczas czynności związanych z prowadzeniem gospodarstwa, zadba o estetykę i ład, może uważać się za osobę wygraną – ponieważ jego praca będzie dużo bardziej bezpieczna.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!